LUŽ.HLASATEL 2011/11

Husův sbor

Tento oddíl je věnován budově "kostela" Husův Sbor.

Článek pro LUŽENSKÝ HLASATEL 2011/11

V tomto roce vyšlo v Luženském hlasateli již více článků o Husově sboru. V minulém čísle pak krásný článek paní Boženy Lukášové o historii Husova sboru. Jaká však bude jeho budoucnost?

 O budoucnosti toho víme velmi málo. V tomto případě ji však můžeme určitě ovlivnit. Na základě výzvy zveřejněné v zářijovém čísle LH se ustavila zatím nevelká skupina lidí, kterým není osud Husova sboru lhostejný. Tato skupina se sešla v HS ve čtvrtek 6 října. Všichni přítomní vyjádřili vůli a ochotu něco udělat pro záchranu a revitalizaci našeho kostela. V diskusi padlo mnoho námětů – pořádání výstav, přednášek, koncertů, zpřístupnění věže a možnost jejího využití jako rozhledny, zřízení hřiště pro seniory a meditativní zahrady v zahradě kostela a mnoho dalších. Hodně se také diskutovalo o stavebně technickém stavu a možnosti a nutnosti různých oprav. Zejména to však není možné bez peněz. Bylo navrženo a doporučeno, že krom vlastníka CČSH by se i naše skupina mohla a měla zapojit do snahy získat finanční prostředky. K získávání různých grantů a dotačních titulů by však skupina musela mít nějakou registraci, identifikační číslo, bankovní účet a tak dále. Rozhodli jsme se proto požádat občanské sdružení "Lužná – místo pro život", zda bychom tuto činnost mohli vykonávat v rámci tohoto sdružení. O možnosti vytvoření sekce pro Husův sbor v rámci tohoto sdružení v současné době probíhají jednání, o jejichž výsledku budu informovat v příštím čísle.

Připravují se i konkrétní akce. Ve čtvrtek 16. prosince v 19.00 hodin se uskuteční adventní koncert rakovnického pěveckého sboru Magistrae Raconenses (rakovnické učitelky). Pokud by se někdo chtěl o sboru dozvědět více, doporučuji navštívit jeho internetové stránky. Jsou zajímavé a pěkné. Hlavní akce tohoto roku se však uskuteční 24. prosince ve 22.00 hodin. Vánoční Půlnoční mši bude sloužit náš kněz Jan Krško. S potěšením s předstihem zvu všechny občany Lužné II, jakož i všechny občany Lužné I, Lišan ... Naše skupina je zatím nevelká. Pokud se někdo chce přidat, kontaktujte mě prosím.

Tel.: 604576914, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo osobně.